Na Heureke využívame personalizáciu a cielenú reklamu. Na základe vášho správania na Heureke personalizujeme jej obsah. Kliknutím na „Rozumiem“ alebo inam súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete vypnúť v nastaveniach prehliadača. Viac


Poradňa Športtestery a computery

Ako vybrať cyklocomputer?

Pred výberom cyklocomputeru je dôležité ujasniť si, aké funkcie budeme požadovať. Či sme rekreační bicyklisti, cykloturisti alebo na bicykli závodíme? Dôležité kritéria, podľa ktorých sa budeme rozhodovať sú: cena, počet funkcií, značka, drôtový/bezdrôtový.
 
 

Akú značku zvoliť?

Odporúčame vyhnúť sa nakupovaniu cyklocomputeru v supermarketoch alebo obchodných domoch. Zariadenie síce väčšinou ponúka veľa funkcií za málo peňazí, ale nadšenie by vás mohlo veľmi skoro opustiť.

Drôtová či bezdrôtová verzia?

Dnes snáď už všetci výrobcovia ponúkajú svoje modely v takzvanej drôtovej a bezdrôtovej verzii. Záleží teda len na nás zákazníkoch pre akú verziu sa rozhodneme. U bezdrôtovej verzie počítajme v prvom rade s vyššou cenou o cca 10 eur a so zvýšeným počtom batérií, ktoré je nutné meniť.

Aké funkcie majú dnešné cyklocomputery?

Vo všeobecnosti platí že čím drahší cyklocomputer, tým viac a lepšie funkcie nám ponúka. Drahšie modely ponúkajú aj možnosť merania teploty, tepovej frekvencie, nadmorskej výšky atď.

Koľko investovať?

Základné pravidlo je, že do cyklocomputeru by sa malo investovať toľko peňazí koľko kilometrov ročne najazdíte a v akom štýle (presun z A do B, vychádzky, túry, tréning, závody).
 
 
Porovnať Športtestery a computery